top of page
Знаки сервісу.jpg

      Крім розуміння значень основних правил та знаків дорожнього руху, водії також повинні бути ознайомлені з особливими табличками з позначками місць, де надаються ті чи інші необхідні послуги.         Це символи сервісу. Усього їх за правилами ПДР передбачено 29 варіантів.
     Головним призначенням подібних табличок є інформування учасників руху про те, що поблизу знаходяться пункти надання певних послуг, скористатися якими можна за бажанням чи потребою.       

     Сервісні знаки мають вигляд прямокутника, посередині якого розташований білий квадрат зі схематично нанесеним об'єктом обслуговування. Під ним роз'яснення. Наприклад, літери "WC" у білому квадраті на синьому фоні означатимуть, що в безпосередній близькості знаходиться туалет. Картинка із зображенням вогнегасника говорить про те, що тут можна скористатися вогнегасником. Якщо ж ви побачите на білому квадраті червоний хрест, то десь поруч розташований медичний заклад.
     Розташування таких знаків регламентується державним стандартом. Поза населеними пунктами на дорогах сервісні покажчики ставлять за 400-800 метрів або за 15-20 км, а в деяких випадках і за      60-80 км до конкретного розташування об'єкта, повороту до нього або перехрестя, на який потрібно повернути. У межах населених пунктів такі знаки встановлюють лише за 0,1 – 0,15 км до місцеперебування сервісного об'єкта.

bottom of page