top of page
Заборонні знаки 1.jpg

  Заборонні знакиналежать до технічних засобів, створених для підтримки безпеки на дорозі.              Позначають введення або скасування певних обмежень для учасників дорожнього руху.
        Знаки забороняючого характеру є найпоширенішою групою. Їх можна б
ачити у населених пунктах, на трасах та автомагістралях. Таблички круглої форми, на них нанесено зображення білого, червоного та чорного кольорів.
       Такі знаки забороняють водієві робити певні дії. Вони можуть обмежувати проїзд у конкретну зону, поворот ліворуч чи праворуч, розворот, зупинку чи стоянку. Знаки, що забороняють, починають свою дію з тієї точки, де вони встановлені і продовжують діяти протягом усього відрізка, до найближчого перехрес
тя. Розповсюдження заборони може бути скасовано до перехрестя, у цьому випадку встановлюється знак, що знімає обмеження. Цей символ зображено у вигляді чорних смуг на білому тлі та називається «Кінець зони всіх обмежень».
       У Правилах Дорожнього Руху опис забороняючих знаків об'єднаний у третю групу та нумерується від
3.1 до 3.33.
      Зображення забороняючого характеру можуть бути доповнені табличками зі стрілками, що уточнюють розповсюдження дії або із зображенням виду транспорту, для якого введено заборону.

bottom of page